Aktivity 2022/2023

Nástenky pri študijnom oddelení

Kúpili sme 8 nových veľkých násteniek k študijnému oddeleniu v pavilóne M, ktoré nahradili 7 starých veľkých, 2 staré stredne veľké a 3 malé korkové nástenky. Dali sme podnet na opravu a vymalovanie zástien, ktoré zabezpečila prevádzka fakulty.

Prvácky týždeň & Sprievodca/Guide

Vytvorili sme novú verziu príručky pre nových študentov Sprievodca (predtým Matfyzákov sprievodca po galaxii) a jej prvú anglickú (!) verziu Guide.

Pomohli sme s organizáciou prváckeho týždňa, kde sme rozdali tlačené príručky Sprievodca & Guide, zaobstarali sme matfyzácke tričká, previedli sme prvákov po Bratislave a zorganizovali grilovačku.

Otvorenie Schrödingerovho priestoru

Otvorili sme zrekonštruovaný priestor bývalého bufetu na prízemí v pavilóne F1, ktorý môžu od začiatku zimného semestra 2022 študenti využívať.

Zrekonštruovať tento priestor vznikol ako nápad minulých a súčasných študentských senátorov ešte v roku 2020. Tento priestor bol projektovaný tak, aby spájal zamestnancov a študentov, rozvíjal kolegialitu. Nachádza sa tu to, čo študentom vždy chýbalo. Mäkké, teplé a uzavreté priestory v pavilóne F1, ktoré po zrušení Cauchyho klubovne nemali ekvivalent, kuchynka s možnosťou zohriať si jedlo (v mikrovlnke), uvariť čaj a kávu, klavír (značka Yamaha), dostatok zásuviek, wifi "Eduroam", spoločenské hry, stôl s kapacitou 10 ľudí, či pohodlné gauče

Viac sa dočítate napr. tu.

Priestory fakulty

Pokračujeme v prechádzaní fakulty a nahlasujeme poškodený a vyhodený nábytok. Viacero takéhoto nábytku sme nazbierali v študijných priestoroch na chodbách budovy F1, pri knižnici a vo vestibule M. Odnos zabezpečila prevádzka fakulty.

Doplnili a usporiadali sme sedenie v študijnom priestore na chodbe budovy F1 na 2. poschodí nad jedálňou a pri knižnici.

Podarilo sa zrealizovať presun polovice šatnových skriniek z vestibulu matematiky do budovy F1 oproti novootvorenému Schrödingerovmu priestoru.

Druhá polovica skriniek zostala pri Unispace tak, aby boli skrinky rovnomerne rozložené pri oboch vchodoch fakulty a spríjemnil sa vzhľad vestibulu matematiky, ktorý by mal byť reprezentatívny priestor fakulty. 

Diskusia "Čo robí ŠKAS?"

Vrámci doplňujúcich volieb do ŠKASu sme zorganizovali krátku panelovú diskusiu o tom, čo robí ŠKAS, ako je vnímaný, prečo sa oplatí kandidovať a prečo voliť. Hosťami boli traja ľudia - niekto, kto je v ŠKASe nový, niekto, kto je v ŠKASe dlhšie a niekto, kto bol v ŠKAS-e pred x rokmi a teraz pracuje na fakulte. Pre všetkých bola pripravená pizza ako občerstvenie.

Vianočná kapustnica a punč

Po dlhom covidovom období sme pre študentov a zamestnancov obnovili a zorganizovali každoročnú tradičnú matfyzácku Vianočnú kapustnicu a punč

Študentská kvapka krvi v spolupráci s PrifUK

21. - 22. 2. 2023 sa v miestnosti Lounge by Vacuumlabs konala akcia s názvom "študentská kvapka krvi", kde mali študenti a zamestnanci možnosť darovať krv. Hlavným organizátorom akcie bol ŠČAS PrifUK. Viac informácii nájdete na Instagrame a Facebooku.

Anketa FMFI

Propagovali sme anketu a prešli sme všetky komentáre, z ktorých najvážnejšie riešime s Vedením.

Súťaž Dáta & Umenie 2023

Organizujeme druhý ročník súťaže Dáta & Umenie. Viac info tu.

Vedecký guláš 19. apríla 2023

Radi by sme Vás pozvali spoločne osláviť Študentskú Vedeckú Konferenciu pri vedeckom guláši a šálke (či skúmavke) laboratórneho koktailu, ktoré sa budú podávať v stredu 19.04.2023 kedykoľvek medzi 15:00 až 21:00 pred Schrödingerovým priestorom.

Súčasťou budú aj zaujímavé prednášky a vystúpenia našich kolegov, ktoré sa budú konať v tomto čase v Schrödingerovom priestore, presný program ešte bude zverejnený.

Ďalšia činnosť ŠKASu

  • Spravujeme študentský Discord server, ktorý sme založili minulý akademický rok (viď Aktivity 2021/2022).
  • Systematicky sme update-li web-stránku ŠKASu, aby študenti mali lepší prehľad o našich aktivitách.
  • Iniciovali sme diskusiu naprieč sociálnymi sieťami a orgánmi fakulty o podpore LGBTI+ študentov.
  • Aktívne spravujeme a udržujeme novotvorený Schrödingerov priestor.
  • Po rekonštrukcii sme dali na miesto, upratali a doplnili "matfyzácky knižný kolotoč" pri akvárkach v mavilóne M.