Udalosti 2016/2017

Návšteva detí zo ZŠ Komenského Svit v spolupráci s Teach for Slovakia

27.1.2017

Bolo nám potešením stráviť piatkové poobedie s pani učiteľkou a jej piatakmi, ktorým sme prostredníctvom zopár interaktívnych prednášok hravou formou predstavili, čím sa na Matfyze zaoberáme. Videli sme zaujímavé fyzikálne pokusy, dozvedeli sme sa, ako sa tvoria animované filmy a poskladali sme si roboty, ktoré sme potom programovali. Deťom sa vraj u nás veľmi páčilo, tak veríme, že sa uvidíme znova :)

Vybudovanie Relax zóny v F1

19.1.2017

Podarilo sa nám zabezpečiť úpravu voľného priestoru, ktorý vznikol po likvidácii učebne F1-328a, na vaše študijné potreby. Relax zónu nájdete v pavilóne F1 vedľa učebne F1-328. Priestory sme vybavili stolmi, stoličkami a kreslami. Dúfame, že sa tu budete cítiť príjemne :) V prípade akýchkoľvek nápadov nás neváhajte kontaktovať!

Tradičná vianočná Kapustnica

8.12.2016

Pred Vianocami sme sa ako po minulé roky stretli v priestoroch tzv. Skleníka v pavilóne fyziky a spoločne sa naladili na vianočnú atmosféru. Po celodenných prípravách, varení 3 druhov kapustnice a 2 druhov punčov bola pre nás vaša spokojnosť, smiech a úsmev na tvárach najkrajším poďakovaním. Veríme, že aj naši priatelia z Vocalatte sa príjemnili zabavili a že sa vidíme pri tejto príležitosti aj o rok :)

Jesenné sadenie

7.11.2016

V jedno novembrové popoludnie sme sa stretli, aby sme opäť skrášlili okolie Matfyzu. Určite to znie zvláštne, veď v zime nič nekvitne. Výsledok uvidíme v jarných mesiacoch a nevieme sa dočkať :)

Prvácky týždeň

12.-14.9.2016

Pred začiatkom zimného semestra sme vypomáhali pri organizácii prváckeho týždňa. Na starosť sme si zobrali hlavne poobedné aktivity zábavného charakteru, ako bola prehliadka centra Bratislavy, či návšteva internátov, no hlavne grilovačko-opekačka v priestoroch Relaxu. Tiež sme vyrobili tričká pre prvákov a príručku Matfyzákov sprievodca po Matfyze. Vďaka dotazníkom, ktoré nám následne prváci vyplnili, vieme, na čom budúci rok zamakáme ešte viac a vďaka tomu spríjemnime prvé chvíle na vysokej škole našim novým spolužiakom.