Výsledky ŠVK 2023

 

Astronómia a astrofyzika

  • Mária Paprskárová: Fragmentation of fireballs and their dust clouds in the atmosphere
    víťaz (1. miesto), laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Tomáš Vörös: Numerical modelling of the brightness of the Moon
    víťaz (2. miesto), laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Adriana Pisarčíková: Štúdium emisie CN v spektrách meteoritov simulujúcich atmosférické podmienky meteoroidov
    víťaz (3. miesto)
  • Vitalii Kuksenko: A new method of distinguishing between cosmogonic models of the Solar System
    laureát, cena ASTROS Solutions s.r.o., postup do vyššieho kola súťaže
  • Marek Jurčík: Dynamics of the stellar streams
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Filip Janák: Analysis of the Galactic flare
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže

Biofyzika a meteorológia

  • Veronika Benková: Úloha magnetických nanočastíc v chemoterapii a hypertermii nádorov
    víťaz (1. miesto), laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Martin Petrovič: Implementácia inicializácie digitálnym filtrom v experimentálnom nastavení Cyklu zrýchlenej aktualizácie numerického predpovedného modelu ALADIN
    víťaz (2. miesto), laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Bohuš Kubala: Bioinformatic analysis of fungi and their peroxidase genes
    víťaz (2. miesto), laureát
  • Dominik Michálek: Štúdium interakcií magnetických nanočastíc na báze železa s lipozomálnymi modelmi biologických membrán
    víťaz (3. miesto), laureát
  • Martina Velísková: Potenciálne využitie fluorescenčných vlastností exozómov pri diferenciálnej diagnostike rakoviny močového mechúra
    laureát, návrh na prémiu Literárneho fondu
  • Sára Mikuličová: Štúdium sekundárnej štruktúry a termodynamických vlastností DNA aptaméra špecifického pre penicilín v prítomnosti rôznej koncentrácie NaCl
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Juraj Jacko: Vplyv delécie génu ERG6 na kompozíciu vybraných sterolov v cytoplazmatickej membráne kvasinky Candida glabrata
    laureát
  • Martin Csiba: Štúdium zabudovania cytochrómu c do lipidových membrán a interakcie s DNA aptamérmi
    laureát
  • Patrick Mydla: Interakcia amfifilných fosforových dendrimérov s modelovými membránami

Didaktika fyziky

  • Lívia Sobinovská: Vzdelávacia hra Fyzikálny brainbox
    víťaz (1. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Tomáš Rudinský: Povedomie absolventov gymnázií o jadrovej fúzii
    víťaz (2. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Daša Červeňová: Fyzika učenia sa a päť pilierov mysle
    víťaz (3. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Radmila Chmelárová: Identifikácia činiteľov determinujúcich vzťah gymnazistov k fyzike
    laureát
  • Barbora Gejdošová: Vplyv spätnej väzby na písomnú prípravu vyučovacích hodín budúcich učiteľov fyziky
    laureát
  • Tatiana Sukeľová: Úniková miestnosť ako stimul experimentálnej činnosti
    laureát
  • Barbora Javorová: Hra ako provokácia k hľadaniu súvislostí medzi fyzikálnymi pojmami
    laureát

Didaktika matematiky a informatiky

  • Dominika Valášková: Rozvoj funkčného myslenia žiakov s ťažiskom na kvadratickú závislosť
    víťaz (1. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Dominika Valášková, Katarína Hrušková: Korešpondencia predstáv a výsledkov práce budúcich učiteľov matematiky
    víťaz (2. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Barbora Senderáková: Didaktická pomôcka OSMO a jej možnosti využitia vo vzdelávaní
    víťaz (3. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Katarína Hrušková: Rozbor didaktickej hry s cieľom komplexne rozvíjať žiakov konfrontovaný s realitou triedy.
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Dušan Daniel: Testovanie vyšších kognitívnych úrovní v stredoškolskej planimetrii
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Katarína Jánošková, Katarína Hrušková, Dominika Valášková, Lenka Vráblová: Budúci učitelia a ich predstavy o argumentácií
    laureát
  • Barbora Stenová: LEGO Prime Spike na 2. stupni ZŠ - odporúčania a obmedzenia
    postup do vyššieho kola súťaže

Fyzika plazmy a optika

  • Filip Pastierovič: Sledovanie dynamiky NOx radikálov produkovaných výbojom
    víťaz (1. miesto), laureát, cena prof. Tillmana Märka (3. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Jakub Roubíček: Možnosti využitia plazmy a katalyzátora v procese konverzie CO2
    víťaz (2. miesto), laureát, cena prof. Tillmana Märka (2. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Ondrej Cvičela: Analýza iónov kladného korónového výboja iónovým pohyblivostným a hmotnostným spektrometrom
    víťaz (3. miesto), laureát, cena prof. Petra Lukáča, postup do vyššieho kola súťaže
  • Samuel Peter Kovár: Elektrónmi indukovaná fluorescencia oxidu uhličitého
    laureát, cena prof. Tillmana Märka (1. miesto)
  • Jana Kšanová: Cyklický systém plazmy a katalyzátora v procese čistenia znečistených plynov
    laureát, návrh na prémiu Literárneho fondu
  • Pavitra Ganapati Bhat: Challenges in Spatial Heterodyne Spectrometer for LIBS and Raman Spectroscopy
    laureát
  • Jairo Christopher Peralta Ayala: Analysis of Lithium signals from mineral waters: A comparative Study of Surface Assisted LIBS
    laureát
  • Shweta Soni: Soil phosphorus analysis by laser-induced fluorescence assisted LIBS
    laureát
  • Sanath Shetty, Shweta Soni, Sahitya Atikukke: Study of composition of TiB2 using LIBS in the Visible NIR region.
  • Sahithya Atikukke: Depth Analysis of WTa-D/Mo sample by Resonant-Laser Induced Breakdown Spectroscopy

Fyzika tuhých látok

  • Marcel Polák: Previazané heterogénne Isingove modely
    víťaz (1. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Tereza Zuskinová: Štúdium elektrických vlastností dielektrických biomateriálov
    víťaz (2. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Helena Simić: Transportné vlastnosti NbN nanodrôtov
    víťaz (3. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Marek Gocník: Influence of spatial heterogeneity on mechanical properties of superlattices and multilayered TiB2/TaB2 coatings
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Daniel Bobok: Current-phase relationship of NbN nanobridge Josephson junctions
    laureát
  • Richard Vrablec: Zloženie a štruktúra MoBx tenkých vrstiev
    laureát

Informatika

  • Adrián Goga: Multiple Pattern Matching for Repetitive Data
    víťaz (1. miesto)
  • Matej Pecháč: Explorácia pomocou internej motivácie a samokontrolovaného ucenia
    víťaz (1. miesto)
  • Viktória Ondrejová: A Slovak News Summarization Dataset
    víťaz (3. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Eva Herencsárová: Identifikácia zhlukov v grafovej reprezentácii genómov
    laureát, návrh na prémiu Literárneho fondu, postup do vyššieho kola súťaže
  • Dmytro Herashchenko: Human eye gaze estimation using neural networks
    laureát, cena Slovenskej informatickej spoločnosti, postup do vyššieho kola súťaže
  • Daniel Petriľak: Hľadanie príznakov afázie v textoch
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Tomáš Bisták: Characterizing Malware Samples by Concept Learning
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Ján Pastorek: Austrian roots of cognitive science through the ideas of Ernst Mach - Interdisciplinary approach
    laureát
  • Veronika Mattová: Evolved Human Interaction: How Do Virtual Parasocial Relationships Affect Behavioral Patterns & Individual Social Engagements?
    laureát

Jadrová fyzika

  • Katarína Raková: Koncentrácie 222Rn a CO2 v pôde – verifikácia kontinuálnych meraní a vplyv meteorologických parametrov
    víťaz (1. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Otto Glavo: Meranie nízkých aktivít použitím gama spektrometra s antikozmickým tienením
    víťaz (2. miesto), návrh na prémiu Literárneho fondu, postup do vyššieho kola súťaže
  • Mohammad Alem Sultani: A radon-based approach to characterise the parameters governing the air quality in urban areas
    víťaz (3. miesto)
  • Patrik Čechvala: Production rates of cosmogenic nuclides in extraterrestrial material
    víťaz (3. miesto)
  • Alžbeta Brandýsová: Využitie exhalačnej rýchlosti 222Rn z pôdy pre predikciu tzv. „radon-prone areas“ na území Slovenska – pilotná štúdia
    laureát, cena Slovenskej nukleárnej spoločnosti
  • Ema Medovarská: Štúdium koncentrácií 222Rn a CO2 v atmosfére a ich aplikácie
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Matej Karas: Study of Neutrino Flavor Oscillation Using JUNO Experiment
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Viktoria Benkova: Analýza koncentrácií objemovej aktivity radónu podľa pracovných a voľných dní
    laureát
  • Adam Sitarčík: Production cross-section calculations of neutron-deficient astatine isotopes
    laureát
  • Maroš Petro: Probing the Refined Spectrum of 2-neutrino Double Beta Decay Within the SuperNEMO Experiment
    laureát
  • Jozef Mišt: Investigation of 182Au beta decay
    laureát

Matematika

  • Ján Glut: Self-organization in a generalized traffic model
    víťaz (1. miesto)
  • Matúš Zubčák: Kászonyiho funkcia pre Isaacsove a zovšeobecnené Blanušove snarky
    víťaz (2. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Laura Hajzoková: Method comparison for numerical inversion of Laplace transform
    víťaz (3. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Juraj Jankola: Optimalizácia prevádzky vodnej elektrárne v krátkodobom horizonte
    laureát, cena FINAMIS s.r.o, postup do vyššieho kola súťaže
  • Petra Macková: Fast diffusion equation: uniqueness of solutions with a moving singularity
    laureát, návrh na prémiu Literárneho fondu
  • Simona Psotová: Fragmentácia náhodných sietí
    laureát
  • Jozef Rajník: Cyclic connectivity of cages
    laureát
  • Alexandra Dyalee: Fractal Dimension of the Fine Art Pieces
    laureát
  • Róberta Juríková: Klasifikujúce priestory diskrétnych grúp
    laureát
  • Samuel Kalužný : On differentiable free actions of finite cyclic groups on homotopy spheres
    laureát

Počítačová grafika

  • Marek Michalovič: Simulácia erózie terénu
    víťaz (1. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Zuzana Mačicová: Kinematics of quadruped robot Artaban
    víťaz (2. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Manaswita Das: On Planar Hamiltonian Triangulation (Not) Containing the Minimum Hamiltonian Cycle (TSP); Utilizing Deterministic, Stochastic, and Natural Approach
    víťaz (3. miesto)
  • Daniel Kyselica: Reentry event fragment association
  • František Dráček: Anomaly detection from TLE data
  • Erik Korbeľ: Body Pose Tracking from RGB Images

Teoretická a časticová fyzika

  • Dorota Porubská, Martina Sabová: Dark matter freezing out and in with three-particle states
    víťaz (1. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Benedek Bukor: Second order kinetic term effective actions for matrix model description of fuzzy field theories
    víťaz (2. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Tomáš Veľas: Kalibrácia Straw spektrometra v experimente NA62
    víťaz (3. miesto), postup do vyššieho kola súťaže
  • Frederik Ďalak: Lie derivative of linear connection and its applications
    laureát, postup do vyššieho kola súťaže
  • Anastasiia Poliienko: Air resistance in the translational and rotational motion of rigid body
    laureát
  • Daniel Račko: Cosmological perturbations in a universe with exotic matter
    laureát