Outlook

Nastavenie služby MS Exchange server v aplikácii MS Outlook 2003

Touto službou v spojeni s MS Office Outlookom 2003 alebo vyššou verziou sa získa plný prístup k využitiu možností poštového servera. Napr. automatické spracovanie prichádzajúcej elektronickej pošty, práca s kalendárom, osobnými kontaktmi, úlohami... Ďalej ľahká manipulácia s poštovými správami medzi serverom a lokálnymi schránkami, riadenie doručovania poštových správ...

Minimálna požiadavka na operačný systém je MS Windows XP SP2.

K tejto službe je nutné najskôr nainštalovať certifikát Koreňovej certifikačnej autority UK z Univerzitnej stránky kca.uniba.sk do MS Internet Explorera. V prípade, že momentálne tieto stránky nečítate v  Internet Exploreri, tak si ho spustite a pokračujte v inštalácii v ňom. Kliknutím na DER sa spustí inštalácia (viď obrázok).

 

Viac o inštalácii certifikátu certifikačnej autority nájdete na tejto zobrazenej stránke v sekcii Certifikačná politika UK – Návod pre používateľov.


Pri vytváraní nového profilu vyberte voľbu Microsoft Exchange Server. Microsoft Exchange Server nastavte sitno. Nastavte Meno používateľa, tj. názov poštovej schránky, spravidla priezvisko používateľa a stlačte tlačidlo <Ďalšie nastavenia>.


Na karte Pripojenie v oblasti Komunikácia so serverom Exchange cez Internet vyberte voľbu Pripájať sa na poštovú schránku na serveri Exchange použitím protokolu HTTP a stlačte tačidlo <Server proxy servera Exchange – nastavenie...>.


Pre pripojenie nastavte fmfi.fmph.uniba.sk ako URL adresu pre Exchange server pri pripájaní na proxy server a nastavte používanie HTTP protokolu na pripojenie v rýchlych aj pomalých sieťach. Pre Exchange server pri pripájaní na server proxy vyberte Základné overenie


Teraz môžete overiť, či bude komunikácia so serverom úspešná a či server rozpozná meno. Stlačte tlačidlo <Skontrolovať meno>.


Na overenie komunikácie so serverom sa musíte prvý krát prihlásiť.


Ak je všetko správne nastavené, zobrazí sa podčiarknuté celé meno používateľa. 

Tým je konfigurácia konta Exchange server ukončená.