UK na EuroBarcelona 2017 pod záštitou FMFI

Univerzita Komenského sa v dňoch 16.-19. novembra 2017 úspešne zúčastnila medziuniverzitných majstrovstách sveta v Barcelone.


28. 11. 2017 14.02 hod.
Od: Martin Dovičák

V dňoch 16.-19. novembra 2017 sa v španielskej Barcelone konal tretí ročník World Interuniversities Championship, ktorého sa zúčastnila aj Univerzita Komenského v Bratislave. Najpočetnejšia časť 70 člennej výpravy pozostávala zo študentov Fakulty matematiky, fyziky a informatiky. Robili našej univerzite i Slovensku dobré meno a nesklamali. Súťažilo sa v rôznych športoch od futbalu, futsalu, basketbalu, volejbalu, tenisu až po plávanie, či šach. Na turnaji bolo spolu 66 univerzít.

Najväčšiu radosť z úspechu nám ponúkli futsalisti, ktorí v obrovskej konkurencii až 36 tímov celý turnaj vyhrali. Veľkú radosť nám urobili aj basketbalistky, ktoré sa prebojovali až do finále, kde podľahli silnému českému výberu z ČVUT v Prahe.

Plávanie zhodnotila Lenka Alazárová(FMFI): „Turnaj bol na vysokej úrovni, aj keď to občas z organizátorskej strany škrípalo. Nevýhodou bolo rozdelenie plavcov do rozplavieb, ktoré sme sa dozvedeli až tesne pred nimi, čo nebolo príliš korektné.“  Šachista Matej Šošovička(FMFI): „Tento rok bola naozaj silná konkurencia. Bola to však super skúsenosť.“

V celkovom poradí sa Univerzita Komenského v Bratislave umiestnila vo veľkej konkurencii 66 tímov na krásnom šiestom mieste! Dokopy sa nám podarilo získať 20 bodov. Celkovým víťazom tohto veľkolepého tretieho ročníka sa stala Sorbonnes University z Francúzska. Štvrtý ročník World Interuniversities Championship sa bude konať v termíne 15.-18.11.2018 opäť v Španielsku, tentoraz v jeho hlavnom meste Madride.