Študent FMFI UK prvým majstrom Slovenska v headise

Prvé majstrovstvá Slovenskej republiky v mladom atraktívnom športe headis sa uskutočnili dňa 14. júna 2019 v Bory Mall v Bratislave. Výraznou mierou sa na organizácií podieľala Katedra telesnej výchovy a športu FMFI UK.


03. 07. 2019 13.17 hod.
Od: Martin Dovičák

Turnaj oficiálne otvorilo vedenie Univerzity Komenského v Bratislave – Radomír Masaryk, vedenie Hlavného mesta SR Bratislavy – Ema Tesarčíková, vedenie headisu pre Českú a Slovenskú republiku – Aleš Karásek, Martin Dovičák, Ludek Boháuček a hlavný partner z watch de Luxe – Martin Demko. Celú organizáciu majstrovstiev zastrešovala Univerzita Komenského.

Na turnaji sa predstavilo tridsaťdva najlepších hráčov headisu na Slovensku, ktorí si zahrali o titul majstra Slovenska 2019. Diváci mohli vidieť bronzového medailistu z posledných majstrovstiev Európy – Denisa Kureka (alias Dendiik), študenta FMFI UK ktorému vo svetovom rebríčku aktuálne patrí 19. miesto a po neuveriteľnom finále, keď v rozhodujúcom treťom sete prehrával s Jurajom Žabkom 7:10, sa mu podaril športový zázrak a otočil na 12:10 a stal sa tak prvým majstrom Slovenska.

Turnaj sa hral v ôsmich skupinách po štyroch. Rozlosovanie skupín a všetko o majstrovstvách nájdete tu: LINK. Podujatím nás sprevádzal moderátor Marián Psár. Na turnaji sa čakalo, či niekto z hráčov dokáže potrápiť Kureka resp. Žabku na ceste do finále. Favorit šampionátu Denis Kurek, študent FMFI UK, však prešiel súťažou suverénne do finále bez straty jediného setu. Vo finále to už, ale také jednoduché nebolo.

Celý turnaj sa niesol v športovom duchu a nepriniesol žiadne zranenie. Môžeme konštatovať, že priniesol veľké spestrenie v nákupnom centre. Od osemfinále bol šampionát vysielaý naživo na HUSTE.TV - LINK

„Som veľmi rád, že som mal možnosť zastrešiť tento unikátny turnaj. Osobne mám k športu veľmi blízko. Aj keď je headis pre niektorých stále neprebádanou aktivitou, myslím si, že o to viac by sme mali oceniť entuziazmus a výkony zúčastnených. Aj pre mňa to bude premiéra a už sa, hoc len ako divák, veľmi teším,“ povedal rektor UK Marek Števček.