Vyšlo októbrové číslo časopisu Naša univerzita

Aj začiatok akademického roka bol bohatý na udalosti - i o tom vás presvedčíme v najnovšom čísle Našej univerzity!


20. 10. 2016 11.17 hod.
Od: Naša univerzita

Štvrtý ročník Univerzitnej regaty priniesol Univerzite Komenského v Bratislave už štvrté víťazstvo! Viac sa dočítate na str. 3.

Tím z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK sa podieľal na organizácii 6. Medzinárodnej konferencie plazmovej medicíny, ktorá v Bratislave privítala takmer 360 špičkových vedcov zo všetkých kútov sveta. Nalistujte si str. 5 a dozviete sa o tomto výnimočnom podujatí viac.

V septembri sme na Univerzite Komenského otvorili v poradí už 98. akademický rok. Na aké výzvy upozornil rektor UK prof. Karol Mičieta počas svojho slávnostného príhovoru v Aule UK, to sa dočítate na str. 6 - 8.

Vedeli ste, že študenti UK majú už aj svoj vlastný festival? Koncom septembra sa totiž Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra - Mlyny UK stalo svedkom nultého ročníka AmosFestu. O jeho pestrom programe a priebehu zistíte viac na str. 9.

Ako sa dá skĺbiť farmakológia a volejbal (a obe na vrcholovej úrovni), vám prezradí doc. Juraj Mokrý z Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine. Patrí totiž medzi TOP volejbalových rozhodcov sveta, a preto nechýbal ani na tohtoročných hrách olympiády v Riu. Viac na str. 12 - 13.

Ani jubilejný 10. ročník Európskej noci výskumníkov sa nezaobišiel bez vedeckých nadšencov z Univerzity Komenského. O tom, čím sa na jedinečnom festivale vedy prezentovali tentokrát, sa dočítate na str. 16 - 17.

Pred piatimi rokmi nevedela ani šiť a okrem starej dielne a ambícií nemala nič, dnes sa však môže pýšiť vlastnou značkou a rodinnou firmou na výrobu originálnych dámskych kabeliek, ktorá svoje produkty úspešne predáva do celého sveta. Rozhovor so šikovnou študentkou Pedagogickej fakulty UK Dajanou Rodriguez nájdete na str. 26 - 27.

Príjemné čítanie vám želá redakcia časopisu Naša univerzita.

Naša univerzita - október 2016 (pdf súbor)

<output>Naša univerzita - september 2016 (pdf súbor)</output>