Detská Univerzita Komenského otvára už svoj 14. ročník

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) a Divadlo Aréna pripravujú už 14. ročník denného štúdia Detskej Univerzity Komenského pre deti od 9 do 14 rokov a 6. ročník online štúdia. Informovali o tom rektor UK a riaditeľ divadla na tlačovej konferencii dňa 22. júna 2016.


Riaditeľ Divadla Aréna Mgr. art. Juraj Kukura vyjadril radosť z toho, že Detská Univerzita Komenského sa každoročne teší veľkému záujmu malých študentov. "Táto letná škola je spojením umenia so vzdelávaním," uviedol J. Kukura - nielen preto, že prednášajúci sa deťom prihovárajú z divadelných dosiek Arény. "Je však aj priamo prepojená s vedou," doplnil rektor UK prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD. "Robiť vedu na Slovensku je skutočne umenie," dodal s úsmevom rektor UK.

Detská Univerzita Komenského odštartuje v stredu 6. júla slávnostnou imatrikuláciou v Aule UK. Počas ceremónie zaznie hymna Detskej Univerzity Komenského a študenti dostanú svoje prvé univerzitné indexy. S úvodnou prednáškou o tom, prečo peniaze kazia charakter, vystúpi minister financií SR Ing. Peter Kažimír. V nasledujúcich dvoch prázdninových mesiacoch júl a august bude približne 340 malých študentov objavovať vždy v stredu nové témy formou vysokoškolských prednášok.

Cyklus prednášok bude tradične obohatený o dobrovoľný program sprievodných podujatí a workshopov. K obľúbeným aktivitám patria kariérny a street dance workshop, exkurzie a tvorivé dielne v spolupráci so Slovenskou národnou galériou, Slovenským národným múzeom a Slovenskou filharmóniou, výlet loďou do galérie Danubiana Meulensteen Art Museum. Deti budú mať možnosť navštíviť priestory Vojenského útvaru v Leviciach, školu v prírode na Planinke či výrobný závod Volkswagen. Veľkému záujmu sa bude nepochybne - ako každý rok - tešiť Hodina otázok s poslancami NR SR.

Ďalšie informácie: www.duk.sk