Sme celouniverzitní majstri sveta 2018

Študenti FMFI UK sa výraznou mierou podieľali na mimoriadnom úspechu študentov UK na WIUSC 2018 v Barcelone, kde získali celkové prvé miesto.


28. 11. 2018 21.55 hod.
Od: Martin Dovičák

Výbery v jednotlivých športoch Univerzity Komenského v Bratislave sa zúčastnili 14.-18.11.2018 4.World Inter-Universities Championship v Barcelone. Na podujatí sa zúčastnili športovci z 80 univerzít a z 3 kontinentov sveta, v počte viac ako 2600 športovcov. Celkovo UK obsadila 1. miesto. Piliérom 101 členného univerzitného výberu boli študenti z 3 fakúlt FMFI, FM a FTVŠ s vedúcim výpravy z FMFI UK Martinom Dovičákom. 

Výsledky v jednotlivých športoch:

Basketbal

Muži v konkurencii 23 tímov obsadili 2. miesto a ženy boli z 10 tímov na 4. mieste.
Mužský tím UK zložený z hráčov FMFI UK, FTVŠ UK a FM UK postupne zdolal univerzitné výbery zo Španielska, Francúzska, Talianska, Rumunska, Českej republiky a vo finále nestačil na univerzitný výber z Litvy.
Ženskému tímu medaila unikla o vlások a umiestnil sa na 4.mieste. Skupinu vyhrali dievčatá suverénnym spôsobom. V štvrťfinále vyradili univerzitu z Ruska a v semifinále sme sa stretli s konečným víťazom z Prahy. V boji o tretie miesto sme podlahli univerzite z Egypta. Tím bol zložený z hráčov z FMFI, FM a FTVŠ UK. Oba naše basketbalové tímy predvádzali výkony na hranici svojich možností k čomu ich hnala silná fanúšikovská podpora spolužiakov z univerzity. 

Umiestnenie najlepších:
BASKETBALL Male
1. Vytautas Magnus University
2. Comenius University
3. Brno University of Technology
4. Czech Univ. of Life Science in Prague 

BASKETBALL Female
1. Czech Technical Univ. in Prague
2. Arab Academy AASTMT
3. American University in Cairo
4. Comenius University
 

Volejbal

Muži predvádzali vynikajúci volejbal. Tím bol zložený z hráčov z FMFI UK. V konkurenci medzi 20 univerzitami sme obsadili konečné 2. miesto, čo je obrovský úspech.
Ženy skončili pred bránami semifinále. Žial konkurencia 21 univerzít bola veľmi vysoká. Tím bol zložený z hráčok z FMFI, FM, LF a FTVŠ UK. 

Umiestnenie najlepších:
VOLLEYBALL Male
1. PEP Belgrade
2. Comenius University
3. Brno University of Technology
4. Medical University Varna
 

VOLLEYBALL Female
1. RUDN University
2. University of West Bohemia in Pilsen
3. Czech Univ. of Life Science in Prague
4. RGGU Moscow 5.-8. Comenius University
 

Football 11

Štvrťfinálové smola sa nesie s futbalistami už skoro 8 rokov. Vždy 1 gól rozhodne. Univerzita z Francúzska dala 10 minút pred koncom gól a naši chlapci teda nepostúpili do boja o medaile. Bojovnosť sa chlapcom nedá uprieť. Tím bol zložený z hráčov z FMFI, FTVŠ a FM UK. 

Umiestnenie najlepších:
1. Saratov State University
2. University of West Bohemia in Pilsen
3. Le Creusot
4. Aix Marseille University
5.-8. Comenius University
 

Futsal

Minuloročný víťaz v kategóri mužov - Univerzita Komenského, bola v ťažkej situácii. Obhájiť titul je veľmi náročné. Futsal muži majú najväčšie zastúpenie v počte univerzit -  36. Preto víťazstvo na futsale je najnáročnejšie. Žial naším chlapci vôbec nezvládli zápas s maďarskou univerzitou a vypadli pred bránami semifinále. Tím bol zložený z hráčov z FM UK.
Naše ženy to mali v konkurenci 13 univerzít o niečo jednoduchšie. Ich výsledky v skupine 15:0 a 14:0 nasvedčovali tomu, že nebudú mať konkurenciu. Ale do boja o prvenstvo sa neprebojaovali cez univerzitu z Talianska. V boji o tretie miesto porazili univerzitu z Egypta. Tím bol zložený z hráčok z FMFI a FTVŠ UK. 

FUTSAL 5 Male
1. School of Law, Univ. of Belgrade
2. Budapest Univ. of Technology and Economics
3. University of Tomas Bata 4. RGGU Moscow
5.-8. Comenius University 

FUTSAL 5 Female
1. University of West Bohemia in Pilsen
2. Università degli Studi di Milano
3. Comenius University
4. American University in Cairo
 

Tenis

21 univerzít sa zúčastnilo tenisového turnaja. Žiaľ našej univerzite chýbali ženy a preto sme sa nemohli umiestniť lepšie ako na 5. - 8. mieste z 21 univerzít. Tím bol zložený z hráčov z FMFI a FTVŠ UK. 

TENNIS Mix
1. American University in Cairo
2. University of West Bohemia in Pilsen
3. Czech Technical University in Prague
4. Politechnica Bucarest
5.-8. Comenius University
 

Stolný tenis

Môžme povedať, že cieľ stolnotenistov bolo poraziť číňanov, čo sa nám žial nepodarilo a tak sme skončili na 2. mieste z 14 univerzít. Tím bol zložený z hráčov z FMFI a FTVŠ UK. 

TENNIS TABLE Mix
1. East China University of Science and Technology
2. Comenius University
3. University of West Bohemia in Pilsen
4. Medical University of Varna
 

Plávanie

Naši plavci a plavkyňe patrili už v rozplavbách medzi favoritov. Žiaľ nie najlepšia organizácia finálových plavieb zabránila lepšiemu umiestneniu. V Každom prípade sa náš výber postavil na stupne víťazov a celkovo sa umiestnil na 3. mieste z 23 univerzít. Náš výber pozostával zo študentov FMFI, FM a FTVŠ UK. 

SWIMMING MIX
1. AU Gent
2. Technion - Israel Institute of Technology
3. Comenius University
4. RUDN University

Badminton

Pilotný prvý ročník pre našich bedmintonistov nedopadol najlepšie. Okúsili kvalitu turnaja. Žiaľ nepodarilo sa nám prebojovať ani medzi 8 najlepších univezít zo 16 univerzít. Tím pozostával zo študentov FMFI a FTVŠ UK. 

BADMINTON Mix
1. KU Leuven
2. Lobachevsky University
3. Sorbonne Universite
4. USJ Beirut
 

Šach

Študenti matfyzu už nestačia na svetových hráčov zo Srbska, Rumunska či Francúzska. Kvalita šachového turnaja je na vysokej úrovni. Uvidíme, či sa budúci rok podarí naším matfyzákom prebojovať na stupne víťazov. Na turnaji bolo 9 univerzít. 

CHESS
1. PEP Belgrade
2. Politehnica Bucarest
3. HEI Lille
4. AU Gent
5. - 8. Comenius University
 

Cheerleading

11 univerzít sa predstavilo so svojou tanečnou zostavou na záverečnom ceremoniáli. Našu univerzitu zastupovali študenti FTVŠ UK, ktorí sa umiestnili na celkovom 3.mieste.

CHEERLEADING DANCE CONTEST
1. Saint Petersburg State Univ. of Industrial Technology and Design
2. Vytautas Magnus University
3. Comenius University
4. Aix Marseille University

 

Celkové výsledky

Výsledky v športoch