Akadémia TROJSTENu nielen pre stredoškolákov (11.12.2015)

V piatok 11.12.2015 sa uskutoční na FMFI UK Akadémia TROJSTENu, cyklus zaujímavých prednášok z oblastí matematiky, fyziky a informatiky.


07. 12. 2015 09.05 hod.
Od: Tomáš Vinař

Program Akadémie TROJSTEnu:

09:46 Otvorenie Akadémie Trojstenu (Miestnosť F1)
10:00 doc. RNDr. František Kundracik, CSc. – Škodia nám mobilné telefóny? (Miestnosť F1)
10:00 Mgr. Peter Novotný, PhD. – Ako predpovedať iné veci ako počasie (Miestnosť F2)
11:05 O korešpondenčných seminároch Trojstenu (Miestnosť F1)
11:25 Mgr. Juraj Bednár – Bitcoin (Miestnosť F1)
11:25 prof. RNDr. Pavel Brunovský, DrSc. – Tri možnosti sú ako trojsten: nejde to (Miestnosť F2)
12:40 Mgr. Peter Košinár – Temní duchovia doby, o štvrťstoročie neskôr (Miestnosť F1)
12:40 doc. RNDr. Vladimír Černý, CSc. – CERN: čo dostala a čo ešte možno dostane fyzika a kozmológia (Miestnosť F2)

Organizátori prosia o nahlásenie účasti na stránkach http://akademia.trojsten.sk najneskôr vo štvrtok 10.12.2015 (ale ak sa nestihnete prihlásiť, prídite aj tak). Ak náhodou nestihnete prísť, výber z prednášok (tohtoročných aj minuloročných) nájdete na YouTube.

Pre účastníkov Akadémie je po skončení prednášok pripravený ďalší program, v rámci ktorého sa budú môcť zúčastniť mestskej hry ešte v ten istý deň. Na nasledujúci deň ich čaká menšia akcia Klubu Trojstenu, kde namiesto pedagógov budú prednášať vysokoškolskí študenti.

<output>Pre účastníkov Akadémie je po skončení prednášok pripravený ďalší program, v rámci ktorého sa budú môcť zúčastniť mestskej hry ešte v ten istý deň. Na nasledujúci deň ich čaká menšia akcia Klubu Trojstenu, kde namiesto pedagógov budú prednášať vysokoškolskí študenti.</output>

Akadémiu TROJSTEnu každoročne organizuje združenie študentov FMFI UK TROJSTEN v spolupráci s FMFI UK. Združenie sa venuje organizovaniu Korešpondenčných seminárov z matematiky, fyziky a programovania a ďalších súťaží a vzdelávacích aktivít pre stredoškolákov a základnoškolákov.