Naši študenti zorganizovali Fyzikálny Náboj

Naši študenti z o.z. Trojsten zorganizovali 22. ročník súťaže Fyzikálny Náboj, ktorá sa uskutočnila 8.11. 2019 v priestoroch Univerzitného pastoračného centra.


24. 11. 2019 20.33 hod.
Od: Daniel Ševčovič

V Bratislave sa ho zúčastnilo 84 tímov a 430 stredoškolákov z celého Slovenska. Celosvetovo súťažilo: 155 seniorských  a 123 juniorských tímov. Krajiny (a príslušné mestá), kde sa súťažilo: Slovensko - Bratislava, Košice, Česko - Praha, Ostrava, Poľsko - Gdansk, Rzeszów , Rusko - Moskva, Maďarsko - Budapešť. Víťazmi medzinárodnej súťaže sú: 

Juniori: 

  • Gymnázium Grösslingová 18, Bratislava, SR
  • Gymnázium Pulická 779, Dobruška, ČR
  • Gymnázium Jana Keplera, Parléřova 2, Praha 6, ČR 

Seniori: 

  • Gymnázium Poštová 9, Košice-Staré Mesto, SR
  • Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium, Rákóczi utca 30., Zalaegerszeg, HU
  • Gymnázium Grösslingová 18, Bratislava, SR 


Dôležitou a kľúčovou súčasťou sú ľudia zostavujúci úlohy, resp. zbierku úloh pre daný ročník. Tento rok to boli: Matej Badin, Martin Baláž, Katarína Častulíková, Katarína Dančejová, Jakub Hluško, Justína Nováková, Peter Onduš, Tereza Prokopová, Peter Ralbovský, Jaroslav Valovčan. 

Za Bratislavu boli organizátormi: Mária Zelenayová (hlavná organizátorka pre Bratislavu), Jaroslav Valovčan (medzinárodný organizátor - dohliadal na priebeh vo všetkých krajinách) a Jakub Hluško. Počas samotnej súťaže sa aktívne na jej priebehu podieľali ďalší naši študenti združení v o.z. Trojsten.

Naše poďakovanie patrí všetkým organizátorom súťaže. Podobné podujatia majú veľký význam  pre aktívnu propagáciu štúdia na našej fakulte a univerzite.