Letná škola KSP (11.-22.7.2016)

Približne 60 mladých nadšencov bude počas horúcich letných dní rekreačne programovať v príjemnom chládku počítačových miestností matfyzu. Okrem množstva programovania si užijú aj prednášky od ľudí z praxe, napríklad z firiem Posam a Exponea, a prednášky o algoritmoch od vysokoškolákov.


04. 07. 2016 13.54 hod.
Od: Mário Lipovský

Letná škola KSP je dvojtýždenný informatický tábor pre stredoškolákov z celého Slovenska. Bude sa konať v priestoroch FMFI od 11. do 22.7. Mimobratislavských účastníkov výhodne ubytujeme na vysokoškolských internátoch.

Hlavným cieľom letnej školy je, aby stredoškoláci získali prax v programovaní základných algoritmov a dátových štruktúr. Keďže sa nám tento rok prihlásilo aj množstvo začiatočníkov, viacerých z nich naučíme aj základy programovania a účastníci si naprogramujú jednoduché hry v JavaScripte. Odborný program bude prebiehať doobeda aj poobede a večery si spríjemníme výletmi, kúpaním, športami, kinom... 

Letnú školu vo svojom voľnom čase organizujú vysokoškoláci, ktorí počas školského roka vymýšľajú úlohy a pripravujú sústredenia Korešpodenčného seminára z programovania.

ww.ksp.sk/ls/